Czerwcowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP

   Klub Publicystyki Kulturalnej SDP zaprasza na swoje ostatnie przed wakacjami spotkanie – w środę, 21 czerwca 2017 r., o godz. 17.00, w Klubie „Cudzysłów" w Domu Dziennikarza, przy Foksal 3/5 w Warszawie.

   Tym razem będzie to spotkanie poświęcone zmarłej 1 czerwca 2016 r. Marii Jedlińskiej-Adamus – redaktor naczelnej i wydawcy ogólnopolskiego tygodnika polityczno-społeczno-historycznego „Nasza Polska”, który w 2015 roku przestał się ukazywać po 20 latach istnienia.

   Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się wspomnieniami o Niezłomnej Pani Redaktor, Jej piśmie oraz książce Marii Jedlińskiej-Adamus – „Bohaterowi i kaci. Moje wspomnienia”.

 

Teresa Kaczorowska, przewodnicząca Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP

 

*** Maria Jedlińska-Adamus – niezłomna dziennikarka i redaktorka, prezes wydawnictwa Szaniec - wydawcy tygodnika „Nasza Polska”. Ciężko doświadczona od młodości przez system komunistyczny. Założony przez nią i wydawany przez 20 lat ogólnopolski tygodnik polityczno-społeczno-historyczny „Nasza Polska” (1995-2015) był dziełem jej życia. Publikowało w nim wielu znanych autorów, jak ks. Stanisław Małkowski, Stanisław Michalkiewicz, Tadeusz Płużański, Leszek Żebrowski, czy Wojciech Reszczyński. Z kolei książka „Bohaterowi i kaci. Moje wspomnienia” opowiada o jej życiu i narodowej misji jaki widziała w swojej działalności i prowadzeniu „Naszej Polski”. W październiku 2015 r. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy uhonorowało ją doroczną swoją nagrodą Złotej Stalówki „Za niezłomną wierność Bogu i Ojczyźnie”.

Oto komunikat zamieszczony na łamach „Rzeczypospolitej”:

 Zmarła Maria Jedlińska-Adamus

   W środę, 1 czerwca 2016 r., podczas comiesięcznego spotkania Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP w Domu Dziennikarza, przy Foksal 3/5 w Warszawie, zmarła nagle Maria Jedlińska-Adamus (rocznik 1932). Niezłomna dziennikarka, redaktor naczelna i wydawca ogólnopolskiego tygodnika polityczno-społeczno-historycznego „Nasza Polska” (1995-2015), autorka książki „Bohaterowi i kaci. Moje wspomnienia” (Rytm, Warszawa 2015). Heroiczna postać, ciężko doświadczona od młodości, wraz z całą patriotyczną rodziną, przez system komunistyczny. Laureatka nagrody Złota Stalówka „Za niezłomną wierność Bogu i Ojczyźnie” (2015).

   Była gościem czerwcowego spotkania KPK SDP. Zasłabła opowiadając o szykanach ze strony władz stolicy podczas 20 lat wydawania tygodnika „Nasza Polska” - dzieła jej życia. Odeszła „na posterunku”, w obecności licznych swoich autorów i przyjaciół.   

 

Droga Pani Marylko

Żegnamy Cię serdecznie!

 

Koleżanki i koledzy

ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl