Szanowni Państwo,

Z upoważnienia Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mam przyjemność służyć Państwu pomocą prawną. 

Posiadam wyższe wykształcenie prawnicze, zajmuję się doradztwem prawnym w praktyce, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów prawa pracy oraz postępowania cywilnego. 

Pomoc prawna w ramach SDP jest nieodpłatna. Jest to doradztwo dla dziennikarzy w ich codziennych, indywidualnych sprawach w zakresie: 

- prawa pracy, 
- ubezpieczeń społecznych (przede wszystkim w kwestii emerytur dziennikarskich),
- praw autorskich i praw pokrewnych,
- prawa prasowego, 
- postępowań sądowych, związanych z w/w tematami.

Pomoc może być udzielona także w innych kwestiach prawnych, jeżeli mają one bezpośredni związek z indywidualną sprawą dziennikarską. SDP nie prowadzi natomiast doradztwa na rzecz osób prawnych (np. przedsiębiorców) i redakcji. 

Mam nadzieję, że będę mógł przyczynić się do osiągnięcia celu, którym kieruje się Stowarzyszenie - tzn. zapewnienia Państwu bieżącego, rzetelnego wsparcia w codziennych zmaganiach z prawem. To, czego każde państwo wymaga od obywatela (tzn. znajomość prawa) staje się bowiem - z powodu skomplikowania i często niewydolności systemu prawnego - zadaniem ponad siły dla osoby, która dotychczas nie miała z interpretacją i stosowaniem przepisów bliższej styczności. 

Życzę zatem Państwu i sobie, abyśmy wspólnie, skutecznie zmierzyli się z problemami prawnymi - tak, aby dziennikarze nie musieli ponosić niezawinionych konsekwencji zawiłości i braków uregulowań, którymi "uraczył" nas ustawodawca.


Z poważaniem 
Michał Jaszewski

Dyżury prawnika:

Poniedziałki i czwartki od 17.15 do 20.00. Uwaga zamina: dyżur z czwartku 13.06, został przeniesiony na środę 12.06, w godz. 14.00 – 16.00.

Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, II piętro, pokój 16

tel. (22) 827 87 02 tylko w czasie trwania dyżuru

e-mail: prawnik@sdp.pl

dyżury prawnika przeznaczone są wyłącznie dla dziennikarzy

 

 

          

 

            

               

     

Udostępnij

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl