Jan Poniatowski (l. 62), z zawodu informatyk, z pasji dziennikarz, współpracownik „Niedzieli”, Polskiego Radia Wrocław i Radia Wnet (do 2018 roku), został w poniedziałek (1 kwietnia) nowym prezesem Oddziału Dolnośląskiego SDP. Podczas Walnego Zebrania Oddziału podsumowano burzliwą, ostatnią kadencję oddziału i wybrano jego nowe władze.

Kadencja Oddziału Dolnośląskiego (2016-2019) była najbardziej niespokojna po 1989 roku. Na początku 2018 roku Walne Zebranie Oddziału, akceptując krytyczną ocenę Komisji Rewizyjnej, przyjęło rezygnację Moniki Karaźniewicz, wybranej na przewodniczącą oddziału w 2016 roku. Nowym szefem został Robert Błaszak, który obiecywał uporządkowanie i ożywienie działalności oddziału. Z różnych powodów zamiarów tych nie zdołał zrealizować co wypunktowała w sprawozdaniu na poniedziałkowym spotkaniu Komisja Rewizyjna.

W tej sytuacji zebrani zdecydowali o generalnym odnowieniu władz oddziału wybierając na przewodniczącego Jana Poniatowskiego (skarbnika zarządu w latach 2018-2019), którego działalność została pozytywnie oceniona na zebraniu. W skład zarządu zostali ponadto wybrani Lidia Nestoruk oraz Maria Dunikowska i Zbigniew Makarewicz, dwoje ostatnich w poprzedniej kadencji było członkami Komisji Rewizyjnej. Nowy zarząd zadeklarował uporządkowanie spraw formalno-prawnych związanych z działalnością oddziału, podjęcie starań u władz Wrocławia o jego nową siedzibę (obecna znajduje się na piątym piętrze staromiejskiego budynku i jest trudno dostępna dla starszych członków oddziału) oraz zrealizowanie przedstawionego na zebraniu planu merytorycznej działalności.

Rafał Bubnicki

Nowy zarząd Odziału Dolnośląskiego SDP

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl